KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12297191
nr 1229 7191
Birger Halling
(1907-1996), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap, monogramsignerad. Olja på duk, 72x90
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Utrop:
400 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:37:54
Birger Halling
Läs mer om Birger Halling